Specjalnie dla Ciebie stworzymy miejsce w sieci.

Dopisanie domeny do serwera

Gdy już zakupiliśmy serwer na adres e-mail przesłane zostały dane do logowania oraz płatności. Pamiętajmy, że mamy 7 dni na wpłatę za zamówioną usługę.

Jeśli domena została zakupiona w firmie Vinao.pl nie martw się nasi administratorzy skonfigurują całą usługę za Ciebie.

Jeżeli natomiast posiadamy domenę u innego rejestratora (np. nazwa.pl; home.pl; az.pl; webd.pl itd.) musimy zalogować się do panelu rejestratora u którego mamy domenę - w konfiguracji domeny wybieramy przekieruj domenę na adres IP i wpisujemy:

94.23.218.55

Możemy również przkierować domenę za pomocą DNS oto nazwy serwerów:

ns1.vinao.pl
ns2.vinao.pl


Tak oto mamy skonfigurowaną domenę.

Aby dodać witrynę internetową (pliki) na nasz serwer należy wejść na stronę panelu - panel.vinao.pl Logujemy się danymi, które podaliśmy w momencie rejestracji - dane te można znaleźć również w przesłanym przez serwer mailu.

W głównym menu znajdziemy zakładki:
Ogólne - mam tu informację na temat ilości dopisanych domen, subdomen, aliasów kont mail jak również transfer naszego serwera.
Klienci - w tej zakładce dopisujemy domeny jakie chcemy aby wskazywały na nasz serwer. Wystarczy wybrać Dodaj klienta i wpisać nazwę naszej domeny.
W kolejnych krokach uzupełniamy dane personalne. Pamiętajmy aby wpisać dwie wymagane wartości - ilość pamięci przeznaczonej dla poczty mail dla tej domeny oraz ilość całkowitej przestrzeni dyskowej (pamiętajmy, że wartość ta nie może być większa niż wielkość naszej opcji serwera).

W możliwościach wybieramy PHP - TAK. Pozostałe ustawienia są dla zaawansowanych użytkowników - jeśli nie wiemy do czego służą te opcje pozostawiamy standardowo NIE.

Gdy już mamy dopisaną domenę system przekierowuje nas na panel tej właśnie domeny. W tym miejscu możemy dodać dowolną ilość kont FTP, baz danych. Możemy również dodać konta pocztowe jak również sprawdzić statystyki - hasło do statystyk jest takie same jak do danej domeny loginem będzie wybrana domena.

Jeśli pojawiają się pytania dotyczące działania panelu zachęcamy do kontaktu 796 98 98 98 24/h możemy również zadać pytanie wybierając ikonę Wsparcie.

Strony internetowe »
  • Pracujemy do 100%-wego zadowolenia
  • Indywidualny projekt dla każdego klienta
  • Czas realizacji do 10 dni
HTML, PHP
899,
00
Hosting WWW »
  • Niezawodność działania na poziomie 99,99%
  • Transfer bez limitu
  • Pomoc techniczna 24/7
Cztery pakiety do wyboru
8,
33 zł/mc
Domeny internetowe »
  • Darmowa konfiguracja z serwerem
  • Zabezpieczenie przed przechwyceniem
  • Rejestracja w 5 minut
Certyfikat rejestracji
4,
08 zł/mc